PODRÓŻE

BIEDA JEST W NAS

12874207_10153986784784785_797583103_o
Comments (9)
 1. Bardzo wiele osób zapomina o biedzie panującej w sporej części Indii. Widzimy tylko piękne stroje i uśmiechy w filmach z Bollywood.

 2. Ewa pisze:

  Przeraziła mnie bieda w Indiach, widziałam biedę w Kenii i innych krajach. Jej przyczyn jest wiele, a o mądre sposoby rozwiązania trudno. Warto pamiętać, że świat bywa okrutny…

 3. Iza pisze:

  Czasami mniej znaczy więcej. Gdy pędzimy do przodu zapominamy o tym i gonimy za czymś bardzo ulotnym. Ale czy jesteśmy szczęśliwi?

 4. Ewelina pisze:

  Jeden z trudniejszych tematow do rozmowy to właśnie bieda. Często boimy się o niej mówić, myśleć i na nią patrzeć właśnie w ten sposób, w który Ty zrobiłaś. Szczerze. Mimo, że to równie daleko, choć już w cywilizacji – podobny problem istnieje np. w Los Angeles. Widok śpiącego na krawężniku nie był niczym rzadkim. Przemyślenia i emocje nieco wyblakły, jednak pozostały.

  Pozdrowienia!

 5. Twórcza Mama pisze:

  Piękny tekst, tak dogłębnie przyniósł moje wspomnienia z podróży po Indiach. Cała masa emocji która bombarduje człowieka i zmusza do przemysleń to jedno z najcenniejszych doświadczeń. Żyjąc obecnie w najbogatszym kraju świata, często przyglądam się żyjącym tu Hindusom którzy zwykle stanowią najniższa klasę społeczną, a jednocześnie wyróżniają się najszczerszym uśmiechem. http://tworczamama.blogspot.qa/?m=1

 6. KZ pisze:

  Bardzo mądry artykuł. Porusza i skłania do refleksji.

  1. agnieszkatrolese pisze:

   Dziękuję serdecznie, choć troszeczkę późno, pozdrawiam 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *