ŚWIAT

Kuba – 2 waluty, średnia krajowa wartości 100 pln i operacje za free.

Comments (11)
 1. Anita pisze:

  Fajny wpis. Mimo, iż Kubę udało mi się odwiedzić to o wielu rzeczach, o których napisałaś nie miałam jednak pojęcia 🙁 tak wiem, trochę wstyd 😉

 2. Kuba mnie zauroczyła! Co do mieszkań, to podobno z tym dostawaniem ich od państwa wcale nie jest tak różowo bo mieszkań brakuje i często w jednym mieszkaniu muszą gniezdzić sie trzypokoleniowe rodziny. Istnieją casas particulares dla młodych, którzy mogą wynająć pokój na godziny bo w swoich domach rodzinnych nke mają zupełnie prywatności…

 3. Szymon pisze:

  Kuba jeszcze ciągle przede mną… chciałbym pojechać na tamtejszą prowincję. I iść na Pico Turquino 🙂

 4. https://olazplecakiem.blogspot.com/ pisze:

  Pamiętam swoje odczucia po pierwszym dniu w Hawanie. Miałam wrażenie, że spaceruję po mieście po którym niedawno przetoczyła się… wojna.
  Kuba to kraj kontrastów. Z jednej strony wszędobylskie żebractwo (ciągle ktoś nas zaczepiał z prośbą o coś – cukierki, długopisy, monety, a z drugiej ludzie żyjący z turystyki, obracający kwotami, o których my ludzie z zachodu możemy pomarzyć.

  Pozdrawiam
  https://olazplecakiem.blogspot.com/

 5. Olka pisze:

  Z tymi operacjami plastycznymi to prawdziwe zaskoczenie, nie mówiąc już o całkowicie darmowej służbie zdrowia. No ale,.. coś za coś. Socjalizm daje im sporo, ale też ich ogranicza i od siebie uzależnia.

 6. Oj, tak takie rzeczy tylko na Kubie 🙂 Oczarowala nas bardzo, gdyby tylko jedzenie bylo lepsze moglabym tam nawet jeszcze kiedys wrocic 🙂 ale perspektywa jedzenia codziennie jajek na sniadanie troche zniecheca 🙂

 7. WOW! Dobry post. Bardzo dobrze, że napisałaś nie tylko o samym miejscu pod kątem turystycznym, ale dodałaś opis mentalności oraz przybliżyłaś ustrój.

 8. Wiola&Mike pisze:

  Świetby wpis. Kuba jeszcze ciągle znajduje się na naszej liście miejsc do zobaczenia. Mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *