BLOG O WINACH

Winnica Tommasi – nie tylko Amarone! Rodzina, która dzięki pasji stała się winiarską potęgą Włoch

Comments (8)
 1. Artur pisze:

  U Włochów uwielbiam wino, ale przede wszystkim to, jak o nim opowiadają. Zresztą mają taką historię winiarstwa, że można spędzić z nimi wieczory do końca życia.

 2. Grzegorz Gojowy pisze:

  Tommasi to nie jest ani pierwsza półka ani też druga. Tommasi klasyfikuje się gdzieś w srodku trzeciej półki jeśli chodzi a wina, szczególnie o Amarone. 1wsza półka to oczywiście giuseppe quintarelli i dal forno i każdy kto pił od nich wina i odwiedził ich to mi przyzna rację. 2ga półka to bez dwóch zdań tommaso bussola, bertani i Allegrini. 3cia półka to winiarze tacy jak zenato, venturini, speri, tommasi, brigaldara, tenuta san antonio, begali, musella, tedeschi, masi. Tommasi fakt faktem jest ogromnym winiarzem w obrębie veneto jest tylko jeden większy a mianowicie massi. Jednak kiedy się porównuje amarone od tommasiego, które w sierpniu 2016 kosztowało u niego jak dobrze pamiętam 28€ a u Venturiniego 250 metrów dalej mam amarone (też już to lepsze, nie podstawowe) za 22€, a w smaku moim zdaniem lepsze, to patrząc na cenę biorę Venturiniego. No a valpolicelle od Tommasiego i ani troszkę nie podchodzą, gdzie duża taniej mam dużo dużo lepsze valpolicelle np już wcześniej przywoływany venturini. Tommasi ma 2 ciekawe winka, primitivo i arele. Pierwsze całkiem poczciwe prymitivo za jego cenę 10€ jak dobrze pamiętam, arele wywołało kiedyś ogromny szok, zanim nie skosztowałem massimino od venturiniego, które co prawda kosztuje te 13€ (a arele stało koło 11€) ale arele jest totalną dechą jesli chodzi o bukiet (który i tak jest bardzo obfity) przy porównaniu z massimino. Duża komercha, to w cale nie znaczy, że jest to najlepszy winiarz. :)))

  1. agnieszkatrolese pisze:

   W tekście nie ma informacji, że Tommasi to pierwsza półka ? też z chęcią pijałabym Quintarellę co wieczór. A już wkrótce nadarzy się wspaniała okazja by spróbować wszystkich Amarone w jednym miejscu – podczas eventu Anteprima Amarone w Weronie. Będziesz?

 3. Jacek Paliniak pisze:

  Amarone – najlepsze wino, jakie piłem. Polecam winnicę DOMINI VENETI, nie jest najtańsze, ale wino można dostać w Polsce.

 4. Krzysztof 71 pisze:

  Świetny reportaż, dziękuję pani Agnieszko. Ostatnio czytałem o Associazione delle famiglie dell’Amarone d’arte, Tommasi też do nich należy.

  1. agnieszkatrolese pisze:

   Tak, tak mówili otym podczas spotkania. Dziękuję za miłe słowa?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *