BLOG PODRÓŻNICZY

Jak dotrzeć do Positano? (garść rad jak nie zmarnować wakacji życia)

Comments (3)
 1. MARTA pisze:

  Odwiedziłam Positano w tym roku (kwiecień). Skorzystałam z opcji przejazd pociągiem w Neapolu do Salerno (bilety kupiłam online na stronie trenitalia.it) + z Salerno do Positano prom (bilety również kupiłam online na stronie travelmar.it). Powrót do Neapolu zarezerwowałam identycznie. Podróż do Positano odbyła się bez najmniejszych komplikacji, bardzo polecam prom z Salerno – widoki po drodze nieziemskie, Niestety podróż powrotną mieliśmy z dużymi przygodami. Prom do Salerno mieliśmy około godziny 12-13:00, rano poszliśmy na plażę i stwierdziliśmy, że nie widzimy żadnych promów i łódek, co wydało nam się lekko podejrzane. Podeszliśmy do kasy biletowej, a tam karteczka z informacją, że promy nie kursują ze względu na spore fale. Maila od travelmar w tej sprawie dostałam około 10:00, choć wcześniej jeszcze sprawdziliśmy tą informację na ich facebookowym profilu. Mieliśmy już bilet na pociąg Salerno – Neapol, więc zdecydowaliśmy się dojechać do Salerno autobusem z przesiadką w Amalfi. Do pierwszego autobusu w Positano, który przyjechał, się nie dostaliśmy – był zbyt pełny (zaznaczę, że był to początek kwietnia). Udało nam się dostać do drugiego (łącznie z nami do tego autobusu weszły w Positano tylko 4 osoby) i staliśmy z naszymi bagażami na schodkach przy wejściu. W Amalfi już było zdecydowanie luźniej i znaleźliśmy w autobusie miejsca siedzące. Należy jednak zaznaczyć, że łączną trasę 40km pokonuje się 1,5h (samej jazdy), droga jest bardzo kręta, kierowcy autobusów, wprawieni w boju, przyspieszają i gwałtownie hamują – obydwoje z mężem nie mamy choroby lokomocyjnej, ale ta trasa, pomimo, że bajkowa, niestety mocno dała nam w kość. Wracając do odwołanego rejsu promem – do Travelmar napisałam maila, w odpowiedzi otrzymałam formularz reklamacyjny, po odesłaniu w ciągu kilku dni otrzymałam z powrotem pieniądze na konto. Opisuję tą sytuację po to, żeby uprzedzić, że w podróży do Positano dobrze mieć plan B 🙂 A Positano polecam z całego serca!

 2. Ola pisze:

  Jutro właśnie sie tam kieruje i mam jedno pytanie. Czy ten bilet 24h na autobusy sita jest tylko ważny jeden dzień od rana do wieczora? Czy można to podzielić na 2 dni? Np. 1 dzień kupuje bilet o 15 i jeżdżę do wieczora a kolejnego dnia z samego rana wsiadam i jeżdżę na tym bilecie do 15.
  Z góry dziękuje 😉

 3. Agnieszka pisze:

  Dziękuję za ten wpis. Jednak zwracam się do Ciebie z prośbą o radę dla zmotoryzowanych. Jedziemy we wrześniu do Wybrzeże samochodem. Miejsce docelowe to Sorrento, ale mamy jeden dzień wolnego przed zabukowanym terminem kwatery w Sorrento i chcemy pojechać zwiedzić Wybrzeże, ale nie mamy innej opcji musimy zrobić to samochodem. Czy jest jakaś rada dla nas? Na co mamy zwracać uwagę i gdzie najlepiej parkować? Będę bardzo wdzięczna za rady i wskazówki. Agnieszka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *