BLOG PODRÓŻNICZY

Co warto zobaczyć w Wenecji? Przewodnik turystyczny on-line.

Comments (34)
 1. Kasia pisze:

  Świetny przewodnik! Byłam w Wenecji jeden dzień, przejazdem, muszę koniecznie wrócić. Przypomniałaś mi o tym:)

 2. Sikoreczka pisze:

  Wenecja jest piękna. Miałam okazję podziwiać ją po raz drugi w swoim życiu. Polecam z całego serca to włoskie miasto – wodne.

 3. Monika pisze:

  Nie trzeba już poradnika kupować. 🙂
  Wszystkie informacje w jednym miejscu. Na pewno się przydadzą ! 🙂

 4. Natalia pisze:

  O Wenecji wiesz chyba wszystko! ? super mini przewodnik w jednym miejscu!

 5. Marzę od dawna o podróży do Wenecji! I patrząc na twoje zdjęcia z tego miasta, widzę, że to wspaniałe i romantyczne miasto!

 6. Bartłomiej pisze:

  Wow, wow, wow! Widzę potężna liczbę świetnych zdjęć, Niesamowicie – aż chce się tam jechać! 🙂 Gratuluję!

 7. Aleksandra Załęska pisze:

  Super zebrany w jednym miejscu przewodnik po Wenecji! Na pewno dużo lepszy niż niejeden przewodnik! W przyszłym roku mamy zamiar wybrać się do Wenecji, chętnie skorzystam z Twoich rad i miejsc, które warto zobaczyć 🙂

 8. Mayka.ok pisze:

  Idealny post dla mnie <3 Wybieram się tam na wiosnę, więc wszelkie informacje są przydatne 😀

 9. charmante pisze:

  A kiedy najlepiej zwiedzić Wenecję? Nie chodzi mi o tłumy ale o w miarę dobrą pogodę na zwiedzanie. Czytałam już różne opinie, a z chęcią bym się tam zapuściła ?

 10. Michal pisze:

  Zawsze chciałem odwiedzić to miejsce.

 11. Pablo pisze:

  Świetny poradnik! Jest tu tyle informacji, że śmiało można by rozbić tekst na 4-5 innych wpisów. Wenecję miałem okazję już odwiedzić, ale dla osób, które wybierają się tam po raz pierwszy będzie to przydatna lektura.

  1. Dzięki bardzo! Chciałam, aby było wyczerpująco 🙂

 12. KAsiaN pisze:

  A ja jednak jestem zwolennikiem troszkę innego zwiedzania, kiedy ktoś do takiego miejsca jak Wenecja wybiera się po raz pierwszy:) Po prostu zapuścić się w wąskie uliczki i snuć ot tak przed siebie, skręcać na chybił trafił. Wg mnie o wiele łatwiej zakochać się w Wenecji niż przechodząc z jednego zatłoczonego miejsca do drugiego:) Wenecję uwielbiam, ale z doświadczenia wiem, że takie miasta albo się kocha albo nienawidzi:)

  1. agnieszkatrolese pisze:

   Ja również uwielbiam się gubić w Wenecji, ale wiem, że bardzo wiele podróżników jeździ tam, aby zobaczyć i zwiedzić jak najwięcej zabytków. I przyznam, że wnętrza wielu pałaców są warte stania w kolejkach 🙂

  2. No to Fru pisze:

   Mam to samo. Bardzo lubię się gubić i łazić bez celu. Jestem ciekawa czy w Wenecji możliwe jest zgubienie się i ucieczka przed tłumami 🙂

   1. agnieszkatrolese pisze:

    Chyba tak, zwłaszcza w tych dwóch dzielnicach, najbardziej oddalonych od centrum Dorsoduro i Castello. Wieczorami jest zdecydowanie luźniej 🙂

 13. Olka pisze:

  Generalnie Wenecję bardzo chciałabym zobaczyć, ale wciąż odstraszają mnie tłumy ludzi i ceny.

  1. agnieszkatrolese pisze:

   Warto pojechać, szczególnie teraz gdy ludzi zaczyna być coraz mniej , a ceny troszkę maleją. We wrześniu w Wenecji wciąż jest pięknie. Byłam wczoraj i zastałam tak piękną pogodę i światło, że udało mi się zrobić dużo lepsze zdjęcia niż podczas wszystkich wakacyjnych wyjazdów.

 14. Łukasz | KzP pisze:

  Lodowce się topią, poziom wody się podwyższa. Trzeba będzie chyba zamurować okna na parterze i wskrzesić zawód gondoliera. (-:,

  1. Łukasz | KzP pisze:

   …także topnieją. (-;

  2. agnieszkatrolese pisze:

   Miejmy jednak nadzieję, że nie 🙂

 15. Iwona Rajczyk pisze:

  Nigdy w Wenecji nie byłam 🙂 chyb mnie przekonał ten artykuł 🙂

  1. agnieszkatrolese pisze:

   Ostatnio czytam coraz więcej o tym jak to mieszkańcy starają się odstraszyć turystów i już sama nie wiem czy dobrze jest namawiać do odwiedzania tego pięknego, jedynego w swoim rodzaju miasta. Powiem tak: przyjedź koniecznie, ale wybierz spokojniejszy miesiąc: październik, kwiecień lub nawet maj będą idealne!

 16. Asia pisze:

  Byłam w Wenecji 3 razy, ale na te fajne ciastka nie trafiłam. Będę się rozglądać, bo pistacjowych chętnie bym spróbowała.

  1. agnieszkatrolese pisze:

   Są przepyszne! Ja w ogóle uwielbiam wszystko co pistacjowe! W Wenecji znalazłam też parę miejsc gdzie można spróbować wyśmienitych lodów o tym smaku!

 17. Natalia pisze:

  W Wenecji byłam tylko z rodzicami jako mała dziewczynka, ale widzę, że wypadałoby się tam jeszcze kiedyś wybrać 😉

  1. agnieszkatrolese pisze:

   Ciekawe czy zobaczysz duże różnice? Ja pierwszy raz byłam w 2004 r. , a kolejny w 2012 r. i miałam bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony ogromna ilość ludzi, której wcześniej jakoś nie zauważyłam ( chyba te paręnaście lat temu turystów było zdecydowanie mniej), z drugiej zaś odkryłam wiele pięknych miejsc i na nowo odkrywałam miasto. Ciekawe przeżycie!

 18. MAGDA pisze:

  Włoskie lody są niesamowite, a lodziarnia przez Ciebie wspomniana wydaje się perełką. Doceniam zdradzenie kilku fajnych adresów. Na razie nie planuję wyjazdu do Wenecji, ale myślę, że w ciut dalszej perspektywie owszem. Oj przyda się ta „ściąga” od Ciebie. ?

  1. agnieszkatrolese pisze:

   Bardzo się cieszę! Taki był zamysł, aby każdy mógł j sobie wydrukować, zapisać na telefonie czy tablecie i ruszyć w swoją podróż po mieście miłości!

 19. Piemonteintavola pisze:

  Swietny, oryginalny tekst! Ciekawe czy teraz tlumy zwala sie i do bacari?

  1. agnieszkatrolese pisze:

   Hahaha dziękuję pięknie! Lubię odkrywać nowe miejsca, zwłaszcza te, w których można zjeść coś dobrego i niespotykanego w naszym kraju. No i jakże bym mogła tą wiedzą się z Wami nie podzielić.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *