BLOG PODRÓŻNICZY

Podróż do Wenecji – gdzie zaparkować samochód i ile to kosztuje?

Comments (9)
 1. Iska pisze:

  Dziś korzystamy z Parkingu s. Giuliano i parking kosztuje 10 euro.,
  Natomiast transfer łodzią 20 euro za osobę! Na miejscu nie ma
  Informacji o żadnym autobusie. Polecona nam iść droga do końca i złapać miejski autobus za 2 euro. Ceny takie ze w sumie opłaca się wjechać do miasta i być niezależnym.

 2. Angie pisze:

  Via dei Petroli, 5, 30175 Venezia VE, Włochy – zostawiając samochód na tym parkingu Jak mogę się dostać do Wenecji to znaczy jakim pociągiem lub autobusem który akceptuję zwierzęta Mam na myśli dwa małe psy i czy są jakieś opłaty za nie?

 3. Mariusz pisze:

  Proszę poprawić adres parkingu Parking Park S.Giuliano z Via San Giugliano na Via San Giuliano. Niby tylko 1 litera a żaden z 2 GPS i googlemaps nie mógł mi namierzyć tego miejsca i nie podawał alternatywnych opcji. Jeśli chodzi o 2gi parking w Mestre Parking SABA to nie jest on przy Viale Stazione 10 a przy Viale Stazione 15. Parking przy stacji kolejowej nie jest bezpłatny jak Pani pisze tylko kosztuje 15E za cały dzień. A jeśli chodzi o dobrze oznaczoną i oznakowana do pieszych wędrówek Wenecję to też nie jest to za bardzo prawda. Stara Wenecja jest bardzo słabo oznaczona a przez to że się chodzi w wąskich uliczkach traci się orientację i azymut. Większość ludzi przez brak właściwych drogowskazów podąża za większymi grupami ludzi i dzięki temu dociera do weneckich atrakcji. Część nie chcąc błądzić zaopatruje się w mapy a duża część korzysta z GPS w komórkach (jednak one bardzo zawodzą w wąskich uliczkach, gdyż połączenie jest zrywane co chwilę – ale nieraz to jedyne wyjście aby nie minąć Plac Sw. Marka o 50m ).

 4. Magdalena pisze:

  Kiedy sprawdzałaś cenę parkingu San Giuliano? Podobno od dłuższego czasu kosztuje 12 Euro i cena 5 Euro za dobę jest mocno nieaktualna ?

 5. An Ja pisze:

  Parking Parking Il Tronchetto to najdroższy parking, na jakim było nam dane pozostawić nasz pojazd do tej pory. Jednak z uwagi na usytuowanie, cena mnie nie dziwi. Z parkingu do Placu św. Marka spokojnie można dojść pieszo, a jeśli będziemy w mieście skoro świt, to możemy być jednymi z pierwszych na Placu. Pozdrawiam!

 6. Olka pisze:

  Chyba najbardziej przekonuje mnie przyjazd do Wenecji pociągiem, po wcześniejszym zostawieniu auta w innej miejscowości, np. pod hotelem/pensjonatem.

 7. Sikoreczka pisze:

  Dobre i przydatne informacje. Coraz więcej osób podróżuje samochodem, czy na własną rękę.
  My będziemy zwiedzać Italy, ale z całą wycieczką i biurem podróży. Więc raczej nie dla nas info, chociaż w przyszłości może się to zmienic.

 8. Monika pisze:

  Mega przydatny wpis! Byłam w Wenecji 2x i za każdym razem nieźle się namęczyłam, żeby zostawić auto w miejscu które nie będzie mocno oddalone od historycznego centrum. Dziekuję! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *