Ile kosztuje wycieczka na Malediwy? Na własną rękę vs z biurem podróży.
Po opublikowaniu ostatniego wpisu o Malediwach (Malediwy – informacje praktyczne) dostałam od Was trochę wiadomości z prośbami o podanie cen domków na wodzie lub pokazanie ciekawych ofert podróżniczych. Przygotowałam więc podstawowy kosztorys wyjazdu na Malediwy, uwzględniając te najtańsze i najdroższe opcje. Na samym końcu znajdziecie zestawienie trzech hoteli 5*, 4* i 3*, oraz porównanie wycieczek (cena hotelu wraz lotem, transportem i wyżywieniem) zorganizowanych na własną rękę z ofertami polskich biur podróży. Wyniki tej krótkiej analizy bardzo mnie zaskoczyły, zresztą poznajcie je sami.
Zapnijcie pasy i usiądźcie wygodnie, by nie upaść! Zabieram Was do raju!
MALEDIWY NA WŁASNĄ RĘKĘ
ILE KOSZTUJE LOT NA MALEDIWY?
Planując wycieczkę samodzielnie musimy wziąć pod uwagę i skalkulować następujące kwestie: bilet lotniczy, hotel, transport do hotelu i wyżywienie. Można jeszcze dodać wycieczki fakultatywne i zakupy, ale tutaj cena, niezależnie od tego w jaki sposób zorganizujemy nasze wakacje nie ulegnie zmianie.
Ceny biletów zaczynają się od 2400 pln w obie strony, przynajmniej z jedną przesiadką, zazwyczaj w Dubaju, lub w Doha. Warto zajrzeć na połączenia z Niemiec, bo czasami z Berlina, Monachium lub Frankfurtu może być trochę taniej i więcej dogodnych lotów.
ILE KOSZTUJE HOTEL NA MALEDIWACH?
Zanim zaczniemy przeglądać strony hoteli warto określić budżet oraz cel podróży. Na Malediwach za pokój dwuosobowy można zapłacić 100 pln jak i 5500 pln za noc. Do cen hoteli na wyspach znajdujących się w dużej odległości od Male trzeba doliczyć koszt lotu hydroplanem, który wynosi od 100$ do 460$ za osobę.
MALEDIWY – GDZIE ZNALEŹĆ TANI NOCLEG?
Na upartego na Malediwach można nawet spać bezpłatnie, w zamian za ugoszczenie u siebie w domu, korzystając z ofert gospodarzy na portalu Couchesrfing. Wszystko więc, zależy od zasobności naszego portfela oraz od tego jak i gdzie chcemy spędzić wakacje.
Małe hoteliki, guesthousy i pokoje, których ceny wahają się od 1300 do 2100 pln za 7 nocy są zlokalizowane w niezbyt pięknej miejscowości, jaką jest stolica Malediwów, Male, a także na większych wyspach, jak np. Thoddo i Maafushi, na które można dostać się promem lub motorówką odpływającymi z terminala Villingili Ferry. Bilet na prom kosztuje 2$, a rejs na Maafushi trwa ok. 1,5 h. W piątki promy nie pływają. Motorówką jest trochę szybciej, ale i drożej, bo za ten sam odcinek trzeba zapłacić 30$. Bilety kupujemy w kasie lub przez internet na stronie firmy ATOLL TRANSFER.
Godną polecenia jest także mniej znana, ale za to bardzo ładna mała wyspa Fulidhoo, na którą również można dopłynąć promem. Rejs trwa 3,5 h, i kosztuje 3,5$, a ceny kształtują się w okolicach 1350- 2500 pl.
W samym Male, mimo, że jest tanio niestety nie przyjdzie Wam podziwiać tak pięknych widoków jak te na zdjęciach powyżej. Rajskie domki, pomosty i huśtawki zarezerwowane sa wyłącznie dla hoteli znajdujących się na prywatnych wyspach. Wybierając najtańsze opcje będziecie za to mieli możliwość, aby poznać bliżej lokalnych mieszkańców, ich kulturę, zorganizować jednodniową wycieczkę na którąś z pobliskich wysp lub wziąć udział w kursie nurkowania.
(W Male, oprócz tanich noclegów, można znaleźć także apartamenty w cenie 4 200 pln za 6 dni (np. The Somerset Hotel), choć nie ma w tym najmniejszego sensu, bo za taką kwotę możemy już się pokusić o nocleg na którejś z pobliskich wysp).
ILE MINIMUM TRZEBA ZAPŁACIĆ ZA HOTEL NA PRYWATNYCH WYSPACH?
Jeśli decydujemy się na hotel poza Male, na jednej z ponad tysiąca przepięknych, koralowych, malutkich wysp (jedna wyspa = jeden hotel) musimy przygotować się na wydatek min. 3 500 pln za pokój dwuosobowy za 7 nocy, ze śniadaniem. Prawdopodobnie będzie to bungalow, położony przy plaży.
Pamiętajmy, że do tej kwoty trzeba będzie jeszcze doliczyć koszt transferu hydroplanem. Im dalej od Male położona jest Wasza wyspa tym droższa cena lotu. Aby dostać się do hotelu, w którym nocowałam, Rheeti Beach Resort, sam transfer, ze względu na odległość, kosztował w obie strony 320$ za osobę.
ILE KOSZTUJE DOMEK NA WODZIE?
Tyle jednak nie wystarczy, by spędzić urlop w wymarzonym domku na wodzie, tzw. water willa lub willa lagoon. Ten przywilej to już koszt min. 7000 pln za 7 nocy (ze śniadaniem). Domek na wodzie posiada prywatny taras z bezpośrednim zejściem do Oceanu, w droższych wersjach jest także prywatny basen lub jacuzzi. Najdroższy hotel jaki znalazłam kosztował ponad 38 000 pln za 6 nocy, bez podatków, o których już za chwilę.
JEŚLI NIE DOMEK NA WODZIE TO…
Oprócz domków na wodzie w ofertach hoteli znajdziecie także:
- bungalow przy plaży (opcja dla rodzin z małymi dziećmi)
- wille przy plaży ( w tym wille z widokiem na zachód willa sunset lub na wschód słońca willa sunrise)
- wille z basenem przy plaży
- apartamenty (niektóre hotele oferują specjalne apartamenty z łazienką na świeżym powietrzu)
- apartamenty z basenem
Nie ma żadnej cenowej reguły. W zależności od ilości gwiazdek hotelu, jego położenia, oraz usług, które oferuje ceny bardzo się od siebie różnią i nawet za bungalow może kosztować zawrotną sumę 18 000 pln za 7 nocy, a apartament ponad 74 000 pln (na przykład Dhigali Maldives, willa o najwyższym standardzie). Nie należy się jednak zrażać, warto przeglądać oferty i szukać promocji.
REZERWUJ OSTROŻNIE!
Niezależnie, którą opcję wybierzecie, decydując się na samodzielną rezerwację hotelu przez jedną z popularnych wyszukiwarek hotelowych należy bardzo dokładnie czytać opis, oraz informacje na temat tego co jest wliczone, a co nie w podaną na pierwszej stronie cenę rezerwacji. Zazwyczaj w cenę NIE JEST WLICZONY:
- bardzo wysoki podatek (niektóre hotele podają jedną wartość – 23,2% procent, inne podają osobno dwa podatki oznaczając je osobno PODATEK 12% i osobno PODATEK – OPŁATA ZA OBSŁUGĘ W OBIEKCIE 11,2%)
- opłata środowiskowa za noc – 3 $ (ceny zaczerpnięte z portalu booking.com)
- opłata za transfer lotniskowy za osobę – od 100$ do 460$ za osobę
MALEDIWY NA WŁASNĄ RĘKĘ VS BIURO PODRÓŻY. PORÓWNANIE CEN
Aby porównać ceny wybrałam trzy oferty z biur podróży, dla dwóch osób, 7 noclegów, w drugiej połowie stycznia (najlepszy czas na podróż to okres os tycznia do marca). Ceny ofert zawierają:
- przelot, hotel, transfer, wyżywienie na miejscu.
Przygotowując wycenę samodzielnej podróży w tym samym hotelu przyjęłam, że
- koszty biletów lotniczych to 5000 pln w obie strony dla dwóch osób
- koszt transferu – podany na stronie internetowej wybranego hotelu
- wyszukiwałam oferty, w których można wykupić pełne wyżywienie na miejscu
By uniknąć rozczarowania warto wiedzieć, że domki na wodzie, które zobaczycie w każdym katalogu nie wchodzą w skład przedstawionych ofert, ich ceny są średnio dwukrotnie wyższe niż ceny normalnych pokojów w poniższym porównaniu.
1 .Hotel Constance Moofushi Maldives – All Inclusive 5*
1. Biuro podróży – 7 noclegów w pokoju dwuosobowym 41 576 pln (w cenie przelot, wyżywienie all inclusive i transfer)
2. Na własną rękę – 7 noclegów w pokoju dwuosobowym 34 718, 72 pln
- w cenie przyjęty koszt przelotu 5000 pln
- koszt hotelu z pełnym wyżywieniem all inclusive na stronie booking.com (21 254 pln + 22% podatku ) – 25 929 pln
- opłata środowiskowa za osobę za noc 6$ (przeliczony po kursie 3,63 pln) – 304,92 pln
- koszt transferu hydroplanem 480$ (przeliczony po kursie 3,63 pln) – 3 484, 80 pln
ORGANIZUJĄC SAMEMU MOŻESZ ZAOSZCZĘDZIĆ 6 857,28 pln
2. Hotel Adaaran Select Hudhuran Fushi – All inclusive 4*
1. Biuro podróży – 7 noclegów w pokoju dwuosobowym 21 054 pln (w cenie przelot, wyżywienie all inclusive i transfer)
2. Na własną rękę – 7 noclegów w pokoju dwuosobowym z pełnym wyżywieniem 15 849,82 pln
- w cenie przyjęty koszt przelotu 5000 pln
- koszt hotelu z pełnym wyżywieniem all inclusive na stronie booking.com (7840 pln + 22% podatku ) – 9 564,80 pln
- opłata środowiskowa za osobę za noc 6$ (przeliczony po kursie 3,63 pln) – 304,92
- koszt transferu hydroplanem 135$ za osobę (przeliczony po kursie 3,63 pln) – 980,10 pln za dwie osoby
ORGANIZUJĄC SAMEMU MOŻESZ ZAOSZCZĘDZIĆ 5 204,18 pln
3. Fihalhohi Island,*All inclusive, 3*
1. Biuro podróży – 7 noclegów w pokoju dwuosobowym 20 768 pln (w cenie przelot, wyżywienie all inclusive i transfer)
2. Na własną rękę – 7 noclegów w pokoju dwuosobowym z pełnym wyżywieniem 16 585,11 pln
- w cenie przyjęty koszt przelotu 5000 pln
- koszt hotelu z pełnym wyżywieniem all inclusive na stronie booking.com ( 8 331 pln + 23,2% podatku ) – 10 263,79 pln
- opłata środowiskowa za osobę za noc 6$ (przeliczony po kursie 3,63 pln) – 304,92
- koszt transferu hydroplanem 140$ za osobę (informacja z portalu booking.com) (przeliczony po kursie 3,63 pln) — 1016,40 pln za dwie osoby
ORGANIZUJĄC SAMEMU MOŻESZ ZAOSZCZĘDZIĆ 4 182,88 pln
*przykładowo w tym hotelu za domek na wodzie zamiast 8331 pln trzeba zapłacić 15 026 pln + podatek.
Jak sami widzicie o wiele korzystniej jest samemu zorganizować wycieczkę na Malediwy, różnice w cenach są duże, a im droższy hotel, tym więcej możemy zaoszczędzić biorąc sprawy we własne ręce. Mam nadzieję, że po tym tekście, będzie to dla Was trochę prostsze, choć domyślam się ilość ofert i hoteli, które można znaleźć w internecie przyprawia o zawrót głowy. Ważne, że mamy cel, marzenia i że prędzej czy później i Ty będziesz stąpać po białych piaskach malediwskiego raju.
Udanej podróży i do zobaczenia w relacji z kolejnej moje podróży na instagramie,
Agnieszka
Kapadocja – zwiedzanie i informacje praktyczne. Przewodnik on-line
Toskania – Co warto zobaczyć? Kompletny przewodnik, plan podróży i lista najciekawszych miejsc
Ile kosztuje wycieczka na Malediwy? Na własną rękę vs z biurem podróży.
zdjęcie tytułowe: Lily Beach Resort&Spa, źródło: booking.com
Malediwy są piękne! 🙂
Bardzo interesujący i pomocny artykuł. Zdjęcie cudowne, od razu che się jechać 🙂
zdecydowanie lepiej na własną rękę, jestem w przygotowaniach do podróży dookoła świata, chcę koniecznie odwiedzić maledivy
Aga nie można przeczyać twojego artykułu, chyba masz problemy techniczne
Witaj, a gdzie pojawia się błąd? U mnie wszystko działa poprawnie 🙂
to proste 🙂 Na Google Chrome artykułu nie ma wcale 🙂 na Internet Explorerzem i innych jest
Jak to jest możliwe? U mnie wyświetla się w Chromie 🙂
Super artykuł, ale niestety drogo tam, z wycieczek zagranicznych to do tej pory byłam tylko w Bułgarii i ceny przedstawiały się mniej więcej tak: https://www.vivus.pl/moje-finanse/jest-okazja-jest-pozyczka/ceny-w-bulgarii-ile-wydasz-na-wakacje-w-2018-r/ a byłam w tamtym roku
Byliśmy na Malediwach w tamtym roku.
Taki wyjazd można zorganizować nawet taniej niż kwoty podane w powyższym wpisie – wszystko zależy od tego czy jesteśmy w stanie zrezygnować z domku na wodzie :).
Możliwe jest znalezienie biletów nawet w promocji od 1400 zł (często z Pragi). Możliwe jest również mieszkanie na mniejszych wyspach, w lokalnych hotelikach. W takim wypadku możliwe jest zarezerwowanie noclegu (ze śniadaniem) za 300 zł za noc. Koszty transportu na lokalne wyspy również można zminimalizować dzięki wykorzystaniu publicznych promów.
Wakacje w water villa to moje marzenie, od lat! Dzięki za dokładne informacje!
Trzymam kciuki, aby się spełniło!! Pozdrawiam najmocniej!
Chyba zacznę po prostu śledzić oferty last minute, bo te koszta mnie na razie przerażają.
Cześć!
Mam pytanie – w jaki sposób dobierałaś oferty biur podróży do tego wpisu? Odnoszę wrażenie, że wycieczki wybrane są trochę pod ustaloną tezę – patrzyłem na kilka/kilkanaście najpopularniejszych wycieczek na Malediwy na wakacje.pl i praktycznie żadnej nie opłacało się organizować na własną rękę – w najlepszym wypadku wychodziła podobna cena, biorąc pod uwagę przeloty w cenie 2.500 zł i ceny hotelu z booking.com.
Dzięki za odpowiedź 🙂
Pozdrawiam
Dziwne, bo wszystkie te oferty znajdują się właśnie na wakacje.pl i były wybierane całkiem przypadkowo. Szukałam hotelu 5 gwiazdkowego, 4-gwiazdkowego i 3-gwiazdkowego, a następnie znalazłam ich odpowiedniki na bookingu. Weź pod uwagę, że oferty dotyczą stycznia, może sprawdzasz inne daty. Pozdrawiam serdecznie, Agnieszka
Patrzyłem na różne daty 🙂
Hotel Constance Moofushi Maldives – All Inclusive 5* – Twój wybór, rzeczywiście, teraz wycieczka jest jeszcze droższa, a na bookingu wychodzi lekko ponad połowę ceny.
za to:
Lily Beach Resort and Spa – All Inclusive, też 5*, tu już bardziej opłaca się lecieć z biurem podróży.
Chciałem zwrócić tylko uwagę, że nie zawsze te biura podróży takie złe 😉 Pozdrawiam!
Bardzo ciekawy tekst. Nawet nie wiedziałam o istnieniu couchsurfing. Już tam jestem. Świetne informacje, dzięki.
Zazwyczaj organizacja na własną rękę jest dużo tańsza, nawet w przypadku wyjazdu do krajów wyspiarskich, które z reguły są droższe, niż kurorty nadmorskie w krajach kontynentalnych. Jak byłam na Seszelach czy Reunionie, to korzystałam z CouchSurfingu, o którym wspominasz i sprawdził się znakomicie 🙂
Czyli kolejny raz potwierdza się fakt, że organizując wyjazd na własną rękę można sporo zaoszczędzić 🙂
Spadłaś mi z nieba z tym wpisem!!
Wow! No nieźle… Nie spodziewałem się aż takiej przebitki cenowej… Tak więc widać, jaką marżę minimalną biorą sobie biura podróży. W dodatku częściej ich zarobek jest większy, ponieważ mogą negocjować stawki bezpośrednio z hotelem. Booking np przy rezerwacji zabiera marżę 15%.
Wow, mocno przyłożyłaś się do tego wpisu…. i super, bo jest naprawdę pomocny! Na własną rękę zawsze oszczędza się trochę grosza, ale muszę przyznać, że w tym przypadku nawet te mniejsze kwoty są i tak dość wysokie.
A te ceny z ofert biur podróży są katalogowe? Czy obejmują już jakieś promocje (chocby last minute czy rabat za wcześniejszą rezerwację).
Jak tam jest pięknie aż chciało by się wyjechać, tylko pewnie trochę potrwa nim nazbieram na taki ładny widoczek 🙂
Świetny post! Każdemu się na pewno przyda! Ja w przyszłości na pewno skorzystam, bo Malediwy to moje wymarzone wakacje! ❤️
Z biurem podróży w grudniu 2015 w opcji All w hotelu Cinnamon Dhonveli 5* na prywatnej wyspie, bez lokalsów, w domku na plaży bo taki uznaliśmy za optymalny dla nas za pełne dwa tygodnie wyszło Ok 28 tys. PLN razem z przelotem liniami Emirates
Przepiękne zdjęcia… póki co to poza moim zasięgiem, ale przyznam że nigdy nie korzystałam z biur podróży! Zawsze zwiedzam na własną rękę, a kawałek Europy już zjechałam 🙂
Świetny artykuł…dokładny i bardzo praktyczny.
A malediwy sa wyjątkowo piekne na zdjęciach 😉
Bardzo rzetelny tekst! Myślałam o szybkim wypadzie na Malediwy podczas podróży po Sri Lance, ale niestety brakło czasu. Wszystko przede mną! 🙂 ściskam
Ja jakoś nie mogę się przekonać do biur podróży. Wiem, ze jak sama wszystko zorganizuję, to będzie dokładnie tak, jak sobie zaplanowałam.
Cudowne miejsce 🙂 Chętnie bym tam pojechała… 🙂
Hej, swietny artykul! Wlasnie kilka dni temu planowalam wycieczke na Malediwy, ale w koncu sie zagubilam w ofertach, kruczkach i promocjach. Stwierdzilam, ze pojade tam dopiero wtedy, jak bede miala budzet na domek przy wodzie 🙂 I tez planowalam nie korzystac z oferty biura podrozy, tylko polowac na jakies okazje.
Dzięki! Ja też byłam na własną rękę i gorąco polecam! A water willa…. wydaje mi się, że jeśli jest duża różnica w cenie to można z niej zrezygnować. Na teren domków na wodzie można wejść każdemu, np. żeby zrobić sobie zdjęcia, lub przespacerować się tym wspaniałym molo.